Каталог статей
Меню сайта


Категории каталога
Статьи в "РуНо" [3]
Статьи, опубликованные в газете "Рубіжанські Новини"
Статьи в других печатных изданиях [14]
Статьи из интернет-ресурсов [119]

Форма входа

Поиск

Друзья сайтаБродячие собаки
FILE LOAD - защита вашего ПК
СЕРИАЛ - качай сериалы бесплатно
Рубежанский Бизнес-Портал


Наш опрос
Чи готові Ви платити за новими тарифами?
Всього відповідей: 157Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приветствую Вас, Гость · RSS 18.01.2021, 18:17

Главная » Статьи » Статьи из интернет-ресурсов

Збереження водних ресурсів під загрозою – в Україні досі немає обмежень на використання фосфатовмісних мийних засобів

Попри те, що вміст фосфатів у стічних водах дещо зменшився, їх концентрація все одно залишається загрозливою не лише для природних водойм, але й для екології в цілому. Неприйняття до цього часу Закону по впровадженню Загальнодержавної програми щодо зменшення та поступового припинення використання на території України мийних засобів на основі фосфатів призводить до невтішних наслідків.

Про це йшлося вчора, 29 травня 2012 року, під час засідання круглого столу «СТОП ФОСФАТИ!», яке відбулося на Бортницькій станції аерації ПАТ «АК «Київводоканал».

Серед учасників заходу: начальник управління інвестиційної політики татехнологій розвитку у сфері водопостачання та водовідведенняНацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальнихпослуг Олександр Романюк, Начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в місті Києві Олександр Возний, лікар Київської міської СЕС Надія Степура, к.т.н., старший викладач хіміко-технологічного факультету НТУУ «КПІ» Андрій Лапінський, Голова правління ПАТ "АК "Київводоканал” Валерій Ченчевий, заступник генерального директора ПАТ «АК «Київводоканал» з юридичних питань та інвестицій Віта Струкова, Начальник Бортницької станції аерації ПАТ «АК «Київводоканал» Володимир Бражник та радник Голови правління ПАТ «АК «Київводоканал» з питань інформаційної політики Вікторія Яковлєва.

Також свої заходи щодо захисту навколишнього середовища, природних водних ресурсів та інформацію про наявність фосфатів у продукції представили співробітники представництв провідних світових виробників мийних засобів в Україні. Зокрема: адміністратор офісу ТОВ «Джонсонс» Володимир Тимошенко, юрист ТОВ «Юнілівер Україна» Анна Жарова, бренд-менеджер ТОВ «Реккіт Бенкізер Україна» Андрій Кулик.

Відповідно до формату заходу, перед початком засідання начальник БСА Володимир Бражник провів екскурсію територією БСА з метою ознайомлення усіх присутніх з вкрай зношеним станом її споруд та реальними можливостями станції очищувати стічні води зі значними концентраціями забруднюючих речовин, особливо фосфатів.

Усі доповідачі виразили схвильованість щодо сучасного стану природних водних ресурсів України та погодилися із необхідністю вживати оперативних заходів для зменшення концентрацій фосфатів у стоках та водоймах.

«Наші фахівці на БСА щодня на власні очі переконуються у негативному впливі значних концентрацій фосфатів у стічних водах. Широке коло запрошених учасників засідання ще раз доводить, що перевищення рівня фосфатів у стоках і, як наслідок, загибель очисної бактерії на спорудах очистки та цвітіння водойм - це комплексне питання», - зазначив Валерій Ченчевий, відкриваючи засідання круглого столу.

Олександр Романюкзазначив, що ситуація зі станом очисних споруд по всій країні є невтішної. Станції очистки завантажені лише на 32% від своїх проектних потужностей через їхню моральну та фізичну зношеність і не пристосованість до сучасних стічних вод.

Адже, незважаючи, що Постанова Верховної Ради України «Про розроблення Загальнодержавної програми щодо зменшення та поступового припинення використання на території України мийних засобів на основі фосфатів» була прийнята майже два роки тому – 15 червня 2010 року, наразі жодних реальних кроків для зменшення впливу фосфатів на водні ресурси на законодавчому рівні не зроблено.

Минулорічне рішення Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи від 21 грудня 2011 року «Про підготовку проекту Загальнодержавної програми щодо зменшення та поступового припинення використання на території України мийних засобів на основі фосфатів» ще раз підтвердило, що розв’язання проблеми негативної дії фосфатів, які входять до складу синтетичних миючих засобів, на навколишнє природне середовище і здоров’я людини можливе лише шляхомнегайного прийняття законущодо зменшення та поступового припинення використання на території України мийних засобів на основі фосфатів.

У зв’язку з цим, Київводоканал підготував проект листа-звернення до народних депутатів Верховної Ради з проханням якнайшвидше розпочати впровадження такого необхідного документу, погодивши його з усіма учасниками засідання.

Заступник генерального директора Київводоканалу з юридичних питань та інвестицій Віта Струкова зосередила увагу присутніх на юридичних аспектах впровадження заборони фосфатовмісних мийних засобів та досвіді відмови від фосфатів багатьох високорозвинених країн світу.

«Для прикладу – ще у 60-их роках в США озеро Ері стало непридатним до використання через тотальне «цвітіння», спричинене фосфатами. І вже незабаром виробники заявили, що зроблять усе можливе для вилучення фосфатів зі складу мийних засобів, тому що споживачі вимагають цього. Виходить, що в Україні, навіть через кілька десятків років, незважаючи на масштабне «відмирання» річок, ніхто нічого не вимагає», - зауважила Віта Струкова.

Вона наголосила, що Товариство вже готове надати власні тексти проекту закону в якості пропозицій відповідальним за розробку та впровадження документу структурам, щоб пришвидшити процес його прийняття.

Згідно з останніми даними лабораторії Київводоканалу, перевищення фосфатів у стоках, які надходять на очисні споруди БСА станом на кінець травня становить 118% - 150%.

Разом з тим, протягом останнього року в середньому спостерігається незначна тенденція до зменшення рівня концентрацій фосфатів у порівнянні з попередніми роками. Так, наприклад, при нормі скиду в каналізаційну мережу 8 мг/л, у 2003 – 2004 роках (коли у країнах Європейського Союзу обмежили використання фосфатовмісної мийної продукції) стався різкий зріст концентрації фосфатів з 7 до 12 мг/л. А вже у 2009 році цей показник досяг майже 20 мг/л!

Незначне зменшення концентрацій фахівці Київводоканалу пов’язують у тому числі з проведеною у 2011 році інформаційної кампанією Київводоканалу «СТОП ФОСФАТИ!». Під час зустрічі Радник Голови правління Київводоканалу з питань інформаційної політики Вікторія Яковлєвапідвела підсумки зазначеної кампанії, до якої приєдналося понад 17 тисяч осіб, та проінформувала про майбутні інформаційні заходи, спрямовані на захист природних водних ресурсів та виховання культури водокористування.

Також вона подякувала виробникам мийних засобів, які пішли на зустріч екології, відгукнулися на прохання громадян та зменшили або ж припинили застосовувати фосфати під час виробництва мийних засобів, що реалізуються на території України.

«Поки триватиме законодавчий процес, очисні споруди БСА все одно працюють на межі своїх можливостей. І зараз від нас з вами в тому числі залежить ефективність їх роботи. Ми закликаємо звертати увагу на шкоду фосфатовмісних мийних засобів та робити усвідомлений вибір на користь екології» - зазначила Вікторія Яковлєва.

Начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в місті Києві Олександр Возний зазначив, що для роз’яснювальної роботи серед населення щодо шкоди фосфатовмісних мийних засобів можна використати квоти на сіті-лайти та біг-борди, призначені для соціальної реклами.

Крім того, доповідачі домовились розглянути можливість та механізм заборони реклами тих мийних засобів, що містять фосфати.

За результатами засідання учасники круглого столу підписали узгоджене протокольне рішення, яке передбачає, зокрема:

-здійснення регулярного інформаційного супроводу та висвітлення у ЗМІ перебіуг розробки та впровадження Загальнодержавної програми щодо зменшення та поступового припинення використання на території України мийних засобів на основі фосфатівта

- реалізацію активної інформаційної політики з використанням наявних медіа-ресурсів щодо важливості дбайливого ставлення до природних водних ресурсів з метою виховання серед усіх верств населення культури водокористування та суспільної екологічної свідомості.

Доповіді учасників та інші матеріали засідання круглого столу «СТОП ФОСФАТИ» будуть розміщені у рубриці «Цікаво про воду» на офіційному веб-сайті ПАТ «АК «Київводоканал».Источник: http://nkp.gov.ua
Категория: Статьи из интернет-ресурсов | Добавил: sender (06.06.2012)
Просмотров: 4689 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтів - uCoz